Dôležitý oznam - z dôvodu preventívnych opatrení proti koronavírusu je možné pri platbe na dobierku platiť len platobnou kartou, hotovosť sa neprijíma. Opatrenie platí do odvolania.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová (známa aj pod názvami lykosaminoglykán, hyaluronan sodný,  hyaluronát sodný, kyselina HA, hyaluron ) sa považuje za elixír mladosti. Vďaka svojim vlastnostiam má kyselina hyaluronová silnú hydratačnú schopnosť. Viaže vodu, čím získava gélovitú konzistenciu. Prísunom vody dokáže zväčšiť svoj objem na 1000-násobok, čo sa priaznivo prejaví napríklad na pokožke, ktorú udržiava hebkú, pevnú a spolu s kolagénom pomáha udržiavať jej mladistvý vzhľad. Okrem schopnosti viazať vodu pôsobí ako mazivo pohyblivých častí ľudského tela, ako sú svaly a kĺby. Kyselina hyalurónová je základnou súčasťou kĺbovej tekutiny, ktorá slúži ako zdroj živín pre bunky chrupavky. Kyselina hyaluronová  sa osvedčila pri zmierení prejavov osteoartritídy. Zabraňuje tiež prieniku baktérií, vírusov a cudzorodých látok do organizmu. Pomáha pri tvorbe buniek a hojení rán.  

hyaluronic acid kolagendrink

Kyselina hyaluronová sa v ľudskom tele vyskytuje prirodzene. V ľudskom organizme sa nachádza približne 15 gramov kyseliny hyalurónovej v podobe viskózneho gélu. Vo vysokých koncentráciách je obsiahnutá v niektorých mäkkých spojivových tkanivách, koži, pupočnej šnúre, kĺbovej tekutine a v sklovci oka. Významné množstvo kyseliny hyaluronovej sa nachádza v pľúcach, obličkách, mozgu a v svaloch.

Až 55 percent z celkového obsahu kyseliny hyalurónovej v ľudskom tele sa nachádza v pokožke. Až 1/3 tohto množstva sa degraduje na dennej báze, takže sa musí neustále obnovovať.

Časom, v dôsledku starnutia ľudské telo produkuje menej kyseliny hyaluronovej a v 40 roku človeka už to je len polovica toho, čo ľudské telo denne potrebuje. Negatívny vplyv na  produkované množstvo kyseliny hyaluronovej má tiež nadmerné sa vystavovanie slnku, nikotín, a niektoré enzýmy.

KolagenDrink HA SN 1    Kyselina hyaluronova vizualizacia

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.