Dôležitý oznam - z dôvodu preventívnych opatrení proti koronavírusu je možné pri platbe na dobierku platiť len platobnou kartou, hotovosť sa neprijíma. Opatrenie platí do odvolania.

Kedy počas dňa užívať kolagén

Doposiaľ nebolo vedecky potvrdené, kedy počas dňa je kolagén najvhodnejšie užívať.  Vo všeobecnosti platí, že užívanie kolagénu z pohľadu jeho maximálneho účinku nie je podmienené časťou dňa, v ktorej kolagén prijmeme.  

Či budete piť kolagén ráno, alebo večer, účinok bude ten istý, pokiaľ dostanete svoju dennú dávku kolagénových peptidov. Bolo dokázané, že fibroblasty – bunky produkujúce kolagén nachádzajú sa v koži sú aktivované po tom, ako skonzumujeme 5 500 až 6 500 mg kolagénových peptidov, bez ohľadu, v ktorej časti dňa ich prijmeme.

drinking

Jedna štúdia z roku 2015 zistila, že dokonca denná dávka 2 500 miligramov kolagénových peptidov  znížila výskyt celulitídy u žien.

Niektorí športovci kolagénové peptidy užívajú na noc, aby maximálne podporili regeneračné procesy, ktoré sú aktívne počas spánku. Ak sa ale rozhodnete kolagén užívať pred raňajkami, alebo v inej časti dňa, je to tiež v poriadku.

Kolagénové peptidy sa neodporúčajú konzumovať priamo s jedlom, pretože potom môže dôjsť k tráveniu peptidov, namiesto toho, aby sa vstrebávali. Kolagénové peptidy užívajte napr. 15-20 min pred jedlom, alebo medzi jedlami počas dňa, resp. pred spaním.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.