Dôležitý oznam - z dôvodu preventívnych opatrení proti koronavírusu je možné pri platbe na dobierku platiť len platobnou kartou, hotovosť sa neprijíma. Opatrenie platí do odvolania.

Kolagén pomáha zmierniť bolesti kĺbov

Kolagén pomáha udržiavať integritu chrupavky, čo je gumového tkaniva  ktoré chráni kĺby.

kolagendrink collagen joint support klby

Vzhľadom na to, že množstvo kolagénu procesom starnutia v tele klesá, zvyšuje sa riziko vzniku degeneratívnych porúch kĺbov, ako je osteoartritída (1).

Niektoré štúdie ukázali, že užívanie kolagénových doplnkov môže pomôcť zlepšiť symptómy osteoartritídy a celkovo znížiť bolesť kĺbov (2, 1).

V jednej štúdii 73 športovcov, ktorí konzumovali 10 gramov kolagénu denne po dobu 24 týždňov, zaznamenali výrazný pokles bolesti kĺbov počas chôdze a pokoja v porovnaní so skupinou, ktorá kolagén nekonzumovala (3).

kolagendrink joints jogging

V ďalšej štúdii užívali dospelé osoby dva gramy kolagénu denne počas 70 dní. Tí, ktorí užívali kolagén, zaznamenali výrazné zníženie bolesti kĺbov a ľahšie sa podieľali na fyzickej aktivite, než tí, ktorí kolagén neužívali (4).

Vedci sa domnievajú, že doplnkový kolagén sa môže hromadiť v chrupavke a stimulovať tkanivá k produkcii kolagénu. Predpokladajú, že to môže viesť k zníženiu zápalu, lepšej podpore kĺbov a zníženej bolesti (5).

kolagendrink joints healthy

Ak chcete skúsiť užívať kolagénový doplnok pre jeho potenciálne účinky na zmiernenie bolesti kĺbov, štúdie naznačujú, že by ste mali začať dávkou 8-12 gramov denne (1, 6).

Aby sa priaznivý účinok kolagénu na podporu kĺbov zvýšil, zvyknú sa do kolagénových kĺbových výživ pridávať ďalšie účinné látky, akými sú glukozamín chondroitín.

Takouto kvalitnou a účinnou kĺbovou výživou je napríklad švédsky tekutý kolagén Collagen Joint Support.

JointSupport-SK-KolagenDrink

 Zhrnutie:

Ukázalo sa, že užívanie kolagénových doplnkov znižuje zápal a stimuluje syntézu kolagénu v tele. To môže pomôcť pri zmierňovaní bolesti u ľudí s kĺbovými poruchami, ako je osteoartritída.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.