KolagenDrink Lipozomálna kyselina hyalurónová 250 ml

 
 
Produkt je dlhodobo nedostupný.
Lipozómálna technológia zabezpečí najvyššiu biologickú dostupnosť. Výživový doplnok zvyšuje hydratáciu a elasticitu pokožky, potláča tvorbu vrások, zabezpečuje lepšiu výživu chrupavky, zlepšuje funkciu kĺbov a obmedzuje bolestivé príznaky. Bez konzervantov. Vhodné pre vegánov. 
Exp. 9/22
Dostupnosť Momentálne nedostupné
€33    
Kód tovaru 402
Značka KolagenDrink
Kategória E-shop
Záruka 12 mesiacov odo dňa výroby
 
kolagendrink.sk liposomal hyaluronic acid lista
 
Kyselina hyalurónová je číra, viskózna látka, ktorá sa prirodzene produkuje v ľudskom tele. Kyselina hyalurónová je prítomná v každom spojivovom tkanive a orgánoch. Nájdeme ju v pokožke, synoviálnej tekutine, krvných cievach, v  mozgu, očiach, chrupavke, srdcovej chlopni a pupočnej šnúre.
Kyselina hyalurónová má významné hydratačné vlastnosti a vysokú schopnosť viazať vodu.
Zhruba polovica kyseliny hyalurónovej v tele je prítomná v pokožke, kde sa viaže na vodu, čím pomáha udržiavať pokožku hydratovanú (1). Jej zastúpenie v pokožke má významný vplyv na tvorbu vrások. Prirodzený proces starnutia, UV žiarenie, tabakového dym a znečistenie jej množstvo v pokožke znižuje.  
  
Ako Kyselina hyalurónová pomáha...
 
Pevnejšia pokožka a menej vrások
Štúdie preukázali (2), že pri dennej dávke 120 mg došlo už po 8 týždňoch užívania k významnému zmierneniu vrások. Podľa ďalšej štúdie (3) užívanie roztoku kyseliny hyalurónovej  viedlo k významnému zvýšeniu pružnosti kože, hydratácii pokožky a k významnému zníženiu drsnosti kože a hĺbky vrások. Kyselina hyalurónová môže pomôcť aj pri liečbe akné. Síce nelieči akné priamo, avšak jej hydratačné vlastnosti môžu pomôcť zabrániť tomu,  aby bola pokožka suchá a tým odvrátiť vznik zápalu pokožky a prejavom akné.
 
Zníženie bolesti kĺbov
Kyselina hyalurónová je kľúčovou zložkou synoviálnej tekutiny (kĺbny maz), ktorá zabezpečuje hladký pohyb kĺbov a ich minimálne trenie, čím udržuje ich životnosť a funkčnosť.  Predpokladá sa, že strata kyseliny hyalurónovej prispieva k osteoartróze.
Užívanie 80 - 200 mg výživového doplnku kyseliny hyalurónovej denne po dobu aspoň dva mesiace významne znižuje bolesť kolena u ľudí s osteoartrózou, najmä u ľudí vo veku od 40 do 70 rokov (4,5,6,7). 
Niektoré výskumy ukazujú (8), že kombinácia perorálneho užívania doplnkov kyseliny hyalurónovej s injekciami kyseliny hyalurónovej môže pomôcť predĺžiť obdobie zmiernenia bolesti kolena, bedier alebo členku spôsobené osteroartrózou a tak predĺžiť čas medzi jednotlivými injekciami.
 
Pevnejšie vlasy a nechty
Zvýšením príjmu kyseliny hyalurónovej niektorí účastníci štúdie zaznamenali zvýšenie pevnosti vlasov a nechtov (3).
 
Pomáha pri pálení záhy
Nový výskum ukazuje, že doplnky kyseliny hyalurónovej kombinované s chondroitínom môžu pomôcť zmierniť príznaky pálenia záhy (9,10,11).
Kyselina hyalurónová podporuje proces hojenia a regenerácie sliznice pažeráka.
 
Maximálna dostupnosť vďaka lipozomálnej technológii. Viac o lipozómoch tu.
 
_kolagendrink.sk Liposomal - how it works
 
Vhodné pre
Výživový doplnok Lipozomálna kyselina hyalurónová je vhodný pre mužov aj ženy. Nie je vhodný pre deti. 
 
Dávkovanie a užívanie
Pred použitím fľašou potraste. Užívajte počas dňa 10 ml (to sú 2 čajové lyžičky) výživového doplnku. V prípade potreby zapite vodou.  Jedno balenie vydrží 25 dní pri každodennom užívaní.  
 
Upozornenie
Nevhodné pre deti. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. V prípade zdravotných ťažkostí, tehotenstva a dojčenia sa pred užívaním výživového doplnku poraďte s vašim lekárom. Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy.
 

Neobsahuje GMO, lepok, sóju, vajcia, orechy, laktózu a žiadne iné hlavné alergény.

Skladovanie

Uchovávajte na suchom, tmavom a chladnom mieste. Po otvorení spotrebujte do 8 týždňov a skladujte v chladničke. Dátum spotreby je uvedený na viečku.  

Zloženie
Filtrovaná voda, fosfolipidy (slnečnicový lecitín), prírodná príchuť (vanilka), kyselina hyalurónová (hyaluronát sodný), extrakt z rakytníka (Hippophae rhamnoides) ako prírodný konzervant, glykozidy steviolu, kyselina jablčná.
 
Zložka ODD (10 ml) RVH*
Kyselina hyalurónová (hyaluronát sodný) 100 mg **
Fosfolipidy (slnečnicový lecitín) 1300 mg **
 

ODD – odporúčaná denná dávka, *RVH - referenčná výživová hodnota   ** - RVH nie je stanovená

Molekulová hmotnosť 2000 daltonov.

Výživové hodnoty
1 dávka 10 ml
Počet dávok v balení: 25
Množstvo v jednej dávke
Kalórie 44,53
% hodnoty v dennej dávke*
Tuky 1,17 g    <1 %
Nasýtené 0,12 g    <1 %
Sodík 0,01 g    <1 %
Sacharidy 0,07 g    <1 % 
Vláknina 0 g     0 %
Cukry 0,05 g     <1 % 
Bielkoviny 0 g     0 %
 
Úrad verejného zdravotníctva SR, číslom spisu VD/1820/2021 - Lipozomálna kyselina hyalurónová, tekutina - roztok.
 

Vyrobené v Nemecku.

 

Podobný produkt

Hmotnosť 0.4 kg
Pridať hodnotenie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
E Avatar autora | 17.2.2021
Prekvapivo výborná chuť. Keď skončím flašku dám vedieť či pomohlo.