FAQ

Aké sú účinky kolagénu?
 
Kolagén má priaznivé účinky na pokožku, vlasy, nechty, pohybový aparát a celkové zdravie.  Kolagén ako druh proteínu pomáha udržiavať zdravie nášho tráviaceho systému, čím podporuje náš imunitný systém a tak zabraňuje napr. aj prechladnutiu.
 
Pre koho je kolagén určený?
 
Kolagén je vhodný pre dospelých ľudí. Odporúča sa športovcom, fyzicky aktívnym ľuďom, starším ľuďom, ľuďom trpiacim nadváhou a každému, kto si chce zlepšiť svoje zdravie. Ak si musíte strážiť príjem bielkovín, myslite na to, že kolagén je bielkovina.
 
Kedy mám začať s užívaním kolagénu?
 
S pribúdajúcim vekom naše telá strácajú schopnosť produkovať kolagén. Približne od 25. roku sa tvorba kolagénu znižuje a postupne sa narúšajú kolagénové vlákna. Nastáva degeneratívny proces. Každoročne ubúda 1-2%  kolagénu, čo závisí od genetickej predispozície, ale aj toho, aký životný štýl vedieme. Po 30. roku života sa úbytok kolagénu už výraznejšie prejavuje aj na pokožke. Nedostatok kolagénu, elastínu aj kyseliny hyalúronovej sa prejavuje stratou pevnosti, vráskami aj zhoršenou farbou pleti. Strata kolagénu so sebou prináša aj zhoršenie pohyblivosti kĺbov. Po 40. roku je už strata kolagénu výraznejšia, napríklad 40tnička má oproti 20tničke o 10-20% kolagénu menej.
 
Sú kolagénové doplnky vhodné aj pre vegánov?
 
Okrem kolagénu živočíšneho pôvodu, KolagenDrink ponúka aj kolagén rastlinného pôvodu, ktorý je určený pre vegánov. 
 
Kedy počas dňa je najlepšie kolagén užívať?
 
Či budete piť kolagén ráno, alebo večer, účinok bude ten istý, pokiaľ dostanete svoju dennú dávku kolagénových peptidov. Kolagén sa však neodporúča konzumovať priamo s jedlom, pretože potom sa kolagén trávi namiesto toho, aby sa vstrebával. Zaraďte si ho napr. 15-20 min pred jedlom, alebo medzi jedlami počas dňa, resp. pred spaním.
 
Je bezpečné užívať kolagén počas tehotenstva a dojčenia?
 
Z etických dôvodov neexistujú žiadne klinické štúdie o tom, aké účinky má pre ženu a plod užívanie kolagénu počas tehotenstva. Preto, počas tohto obdobia sa užívanie kolagénu neodporúča.  Ak ste tehotná, alebo dojčíte, o vhodnosti výživového doplnku sa vždy poraďte so svojim lekárom.
 
Sú lepšie tekuté, alebo práškové výživové doplnky?
 
Odpoveď nie je celkom jednoznačná. Niektoré zdroje uvádzajú, že tekuté výživové doplnky majú vyššiu vstrebateľnosť. Napr. lekárska príručka Physician's Desk Reference uvádza, že 85 až 90 % živín v tekutých doplnkoch sa absorbuje za 22 až 30 sekúnd. Čo je podstatne rýchlejšie ako produkty v kapsliach. Avšak doteraz nebolo jednoznačne preukázané, že tekutý kolagén má vyššiu vstrebateľnosť oproti práškovému kolagénu, ktorý koniec koncom aj tak užívame tak, že si ho rozrobíme vo vode.   
 
Čo sa stane, ak prestanem kolagén užívať?
 
Jednotlivé výsledky sú rôzne, ak však prestanete užívať kolagén len na krátku dobu, napr. pár dní, dosiahnuté výsledky vám zostanú. No ak úplne prestanete užívať kolagén, výsledky, ktoré ste doteraz užívaním dosiahli, sa začnú postupne strácať. 
 
Aký je rozdiel medzi kolagénom z rýb a kolagénom z iných zdrojov?
 
Kolagén, ktorý pochádza z rýb má lepšiu absorpčnú rýchlosť ako hovädzí alebo bravčový kolagén. Rybí kolagén sa do tela absorbuje až 1,5-násobne efektívnejšie. Má menšie častice, čo znamená, že má lepšiu biologickú dostupnosť ako hovädzí alebo bravčový kolagén. Avšak pokiaľ máte alergiu na rybie produkty, treba siahnuť na produkt, ktorý neobsahuje ryby. 
 
Aké typy kolagénu sú v kolagénových produktoch KolagenDrink?
 
V závislosti od produktu sú v našich kolagénoch zastúpené všetky tri hlavné typy kolagénov I, II, III. Je však veľmi dôležité zdôrazniť, že dodaním hydrolyzovaného kolagénu do tela (t.j. kolagénu, ktorý bol procesom hydrolýzy rozštiepený na kolagénové peptidy a teda už netvorí typy kolagénov) dávame telu impulz na spustenie samoprodukcie kolagénu v tele a telo si z dostupných kolagénových peptidov potom tvorí vlastný kolagén aj tých typov kolagénu, z ktorých externý zdroj kolagénu nemusel pochádzať. Napr. hydrolyzovaný kolagén typu I podporí produkciu kolagénov typu I, II, III.
 
V ponuke máte veľa produktov, neviem, ktorý si vybrať?
 
Áno, ponúkame širokú škálu produktov. Je tomu tak preto, že každý človek má svoje vlastné preferencie a obmedzenia čo sa týka chute, formy, pôvodu, balenia, alergií a podobne. Produkty KolagenDrink sú rozdelené na produkty primárne určené na krásu a produkty, ktoré sú určené na podporu pohybového aparátu. Ak je vašim hlavným cieľom podpora pohybového aparátu, siahnite po tom produkte, ktorý je na to určený. Následne si podľa Vašej vlastnej preferencie vyberiete formu a chuť.  Ak máte alergiu na rybie produkty, vyberte si kolagén hovädzieho pôvodu. Ak uprednostňujete tekutý kolagén, vyberte si ten.
 
Aká je molekulová hmotnosť hydrolyzovaného kolagénu KolagenDrink?
 
Hydrolyzovaný kolagén tvoria molekuly aminokyselín. Molekulová hmotnosť v produktoch KolagenDrink je od 2000 - 5000 Daltonov, v závislosti na produkte. Ide o veľmi malé a veľmi ľahko absorbovateľné častice. To znamená, že kolagén je ľahko stráviteľný a má vysokú vstrebateľnosť.
 
Nenašli ste odpovede na vaše otázky? Napíšte nám!

Záznamy neboli nájdené...