FAQ

Odpovede na často kladené otázky

Sú kolagénové doplnky vhodné aj pre vegetariánov?

Kolagénové doplnky obsahujú kolagén vyrobený z kože rýb, hovädzieho dobytka a hydiny. Produkt kyselina hyalurónová je vhodná aj pre vegetariánov a vegánov.

 

Kedy počas dňa je najlepšie kolagén užívať?

Či budete piť kolagén ráno, alebo večer, účinok bude ten istý, pokiaľ dostanete svoju dennú dávku kolagénových peptidov.

Niektoré zdroje odporúčajú užívať hydrolyzovaný kolagén nalačno, aspoň 2 hodiny po poslednom jedle. Vtedy sa kolagén najlepšie absorbuje.

 

Pokúšam sa otehotnieť. Je pre mňa bezpečné užívať tekuté kolagénové doplnky?

Áno, naše kolagénové doplnky sú bezpečné pre ženy, ktoré sa pokúšajú otehotnieť, no neexistujú žiadne štúdie o tom, ako pôsobia výživové doplnky na ženy počas tehotenstva.

Ak ste tehotná, alebo dojčíte, o vhodnosti výživového doplnku sa vždy poraďte so svojim lekárom.

 

Prečo by som mal/a uprednostniť tekutý kolagén pred kolagénom v tabletkách?

Lekárske štúdie ukázali, že tekuté extrakty majú rýchlejšiu absorpčnú rýchlosť, vyššiu mieru optimalizácie a sú ľahšie stráviteľné. Oproti tabletkám môžu mať tekutiny veľkú výhodu, pokiaľ ide o prehĺtanie. Mnoho ľudí zvykne mať problémy s prehĺtaním niektorých liekov. Vo všeobecnosti sa doplnky v tekutej forme oveľa ľahšie rozložia a absorbujú. Okrem toho sa ukázalo, že tekutiny sa absorbujú celé a rýchlejšie v porovnaní s väčšinou kapsúl a tabletiek.

Lekárska príručka Physician's Desk Reference uvádza, že 85 až 90 % živín v tekutých doplnkoch sa absorbuje za 22 až 30 sekúnd.

 

Užívam antikoncepciu, môžem zároveň užívať aj kolagénové doplnky?

Áno, užívanie kolagénových doplnkov popri perorálnej antikoncepcii je bezpečné. No vzhľadom na to, že existuje veľa druhov antikoncepčných liekov, poraďte sa o vhodnosti užívania kolagénových doplnkov s vašim lekárom.

 

Čo sa stane, ak prestanem kolagén užívať kolagén?

Jednotlivé výsledky sú rôzne, ak však prestanete užívať kolagén len na krátku dobu, napr. pár dní, dosiahnuté výsledky vám zostanú. No ak úplne prestanete užívať kolagén, výsledky, ktoré ste doteraz užívaním dosiahli, sa začnú postupne strácať.

 

Akú chuť majú kolagénové doplnky od KolagenDrink?

Naše tekuté kolagénové doplnky obsahujú prírodné príchute. Práškový kolagén ponúkame v čistej forme, ale aj s príchuťou. 

 

Zdajú sa Vám tekuté kolagénové produkty od KolagenDrink príliš sladké? Prečo to tak je?

Sladidlá, ktoré výrobca používa sú fruktóza a stévia. Sladká chuť, ktorú môžete pri konzumácii cítiť je zapríčinená najmä stéviou, ktorá je približne 200-krát sladšia ako fruktóza a spôsobuje, že jej chuť cítiť na jazyku/v ústach omnoho dlhšie. Fruktóza je ovocný cukor a jeho podiel v dávke je minimálny.

Výrobca dochucuje svoje produkty na základe spätnej väzby zákazníkov.

 

Aký je rozdiel medzi kolagénom z rýb a kolagénom z iných zdrojov?

Kolagén, ktorý pochádza z rýb má lepšiu absorpčnú rýchlosť ako hovädzí alebo bravčový kolagén.

Rybí kolagén sa do tela absorbuje až 1,5-násobne efektívnejšie. Má menšie častice, čo znamená, že má lepšiu biologickú dostupnosť ako hovädzí alebo bravčový kolagén.

Od pôvodu kolagénu závisí typ (1,2,3) kolagénu v produktoch. 

 

Aký typy kolagénu sú v našich kolagénových produktoch?

Kolagénové produkty, pri ktorých sú zdrojom kolagénu ryby obsahuje predovšetkým kolagén typu 1, menej kolagén typu 3. V prípade hovädzieho kolagénu je zastúpenie rovnaké, avšak pomer medzi typom 1 a typom 3 je vyrovnanejší.

Okrem kolagénov typu 1 a 3 je v produkte Collagen Beauty hydinový kolagén, ktorý je dôležitým zdrojom kolagénu typu 2, ktorý tvorí stavebnú jednotku chrupavky a je preto ideálny na podporu pohybového aparátu. Kolagén typu 2 je v produkte Pept-OHYB, ktorý je určený na podporu pohybového aparátu.

Viac sa o typoch kolagénu dozviete v našom blogu.

Ako presne pôsobia kolagénové doplnky a ktorý si vybrať?

Účinky kolagénových produktov závisia do veľkej miery od zdroja kolagénu, ktorý podmieňuje obsah jednotlivých typov kolagénu v produktoch. 

O rozdieloch medzi hovädzím a rybím kolagénom a ich účinkoch sa dozviete v našom blogu.

Kolagénové doplnky Collagen 5000 a Collagen 10 000, ktoré sú zložené primárne z kolagénu dodávajú kolagénové peptidy v tekutej forme a pomáhajú obnoviť kolagénový základ vo vašej pokožke. Kolagénové tekuté doplnky Swedish Nutra pomáhajú bojovať proti známkam starnutia redukciou oxidačného stresu, zabraňujú priečnemu prepojeniu kolagénových vlákien, zvyšujú vlhkosť a hydratáciu, zvyšujú prirodzenú produkciu kolagénu a prirodzenú produkciu kyseliny hyalurónovej v dermálnej vrstve pokožky. Vďaka tomu pokožka nadobudne opäť mladistvý vzhľad, má lepší odtieň a farbu, textúru, hydratáciu, vyhladzuje jemné vrásky a zlepšuje pružnosť pokožky.

Kolagénový doplnok HAIR SKIN & NAILS bol vyvinutý na podporu elasticity pokožky, normálneho rastu a hustoty vlasov a na pevnosť a kvalitu nechtov.

Kolagénový doplnok ANTI - ACNE má jedinečné zloženie, ktoré pôsobí priaznivo na vašu pleť.

Kolagénový doplnok JOINT SUPPORT je kĺbová výživa, ktorá podporuje funkciu zdravých kĺbov. Má priaznivé účinky pri obnove poškodeného väziva, kĺbových spojov, regenerácii chrupaviek a pohybových schopností. Obsahuje jedinečné zloženie proti osteoartritíde.

Collagen BEAUTY obsahuje všetky tri typy kolagénu, spolu viac ako 10 000 mg v dennej dávke, je preto vysokoúčinný a vhodný na podporu zdravia vlasov, pokožky, nechtov a kĺbov.

Pept-OHYB je určený na podporu pohybového aparátu.

MEGA SPORT je ideálny pre všetkých, ktorí radi športujú a ponúka vhodnú kombináciu vitamínov a minerálov a iných látok na zvýšenie energie a obnovu a budovanie svalovej hmoty.

MAN MULTIVITAMÍN - je multivitamín, svojim zložením určený pre mužov. Okrem komplexu základných vitamínov, minerálov a stopových prvkov obsahuje špeciálnu pokrokovú zmes aminokyselín z kolagénu „Man Amino Boost Blend“ a špeciálnu pokrokovú zmes z rastlín „Man Bio Active Life Blend“. Komplex vitamínov a aminokyselín s rastlinou zmesou podporuje zabezpečiť správne fungovanie tela a dodá mužom energiu na každodenné aktivity. 

WOMAN MULTIVITAMÍN - je multivitamín, svojim zložením určený pre ženy. Okrem komplexu základných vitamínov, minerálov a stopových prvkov obsahuje špeciálnu pokrokovú zmes aminokyselín z kolagénu „Woman Amino Boost Blend“ a špeciálnu pokrokovú zmes z rastlín „Woman Bio Active Life Blend“. Komplex vitamínov a aminokyselín s rastlinou zmesou podporuje zabezpečiť správne fungovanie tela a dodá ženám energiu na každodenné aktivity. 

 

Pre koho sú určené tekuté kolagénové doplnky?

Kolagénové výživové doplnky sú určené pre dospelých, ktorí chcú mať zdravú a krásnu pokožku, vlasy a nechty alebo chcú spomaliť alebo predchádzať viditeľným známkam starnutia. Užívanie hydrolyzovaného kolagénu sa odporúča starším ľuďom, aktívnym športovcom a ľuďom, trpiacich nadváhou.

 

Aká je molekulová hmotnosť hydrolyzovaného kolagénu?

Hydrolyzovaný kolagén tvoria molekuly aminokyselín. Ich molekulová hmotnosť je 2000 Da v kolagénových produktoch, ktoré sa vyrábajú vo Švédsku a 2000 Da a 5000 Da v produktoch, ktoré vyrábame na Slovensku.

Nenašli ste odpovede na vaše otázky? Napíšte nám!

Záznamy neboli nájdené...

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.