Dôležitý oznam - z dôvodu preventívnych opatrení proti koronavírusu je možné pri platbe na dobierku platiť len platobnou kartou, hotovosť sa neprijíma. Opatrenie platí do odvolania.

Švédsky tekutý kolagén

Kolagén je najbežnejšou formou bielkovín nachádzajúcich sa v ľudskom tele. Predstavuje takmer 30% všetkých bielkovín. Väzy, šľachy, kosti, svaly, ale aj krvné cievy, zuby, rohovka, tráviaca sústava a ďalšie orgány sú tvorené kolagénom. Kolagén je hlavnou zložkou našej pokožky, vlasov a nechtov. Ako starneme, telo znižuje schopnosť produkovať kolagén, v dôsledku čoho pokožka stráca pružnosť a vznikajú vrásky, vlasy strácajú lesk, nechty nemajú dostatočnú pevnosť a kĺby sú menej pružné.

Dopĺňaním kolagénových proteínov poskytujeme telu aminokyseliny potrebné na výrobu a podporu tvorby prirodzeného kolagénu. Kolagénové proteíny majú jedinečnú kombináciu a podiel aminokyselín, akými sú predovšetkým glycín, prolín, hydroxyprolín a arginín. Tieto sú nevyhnutné na produkciu prirodzeného kolagénu.

Štúdie potvrdili, že kolagénové proteíny pomáhajú udržiavať zdravú pokožku, vlasy a nechty a podporujú pohyblivosť kĺbov.

Dopĺňanie kolagénu, ktorý je v tekutej forme je najefektívnejší spôsob užívania kolagénových peptidou, pretože až 90 % užitej dávky sa vstrebe do tela približne v priebehu 1 minúty a telo ho ihneď distribuuje tam, kde je to potrebné.

water kolagenDrink

Jedinečné zloženie a zastúpenie jednotlivých aktívnych zložiek zabezpečuje, aby pri dennej dávke 10 000 mg kolagénu naše telo dostalo a využilo také množstvo, ktoré postačuje na zabezpečenie svojich potrieb spojených s využívaním kolagénu.    

Aké sú aktívne zložky tekutého švédskeho kolagénu?

Kolagen 10 000 kolagenDrink

Rybí hydrolyzovaný kolagén je jeden z najvyhľadávanejších. Jeho prednosťami sú ľahšie vstrebávanie a minimálna pravdepodobnosť alergickej reakcie.

Vitamín C (kyselina L-askorbová) – je neodmysliteľná súčasť kolagénových drinkov, pretože podporuje syntézu kolagénu v tele a priamo sa podieľa na tvorbe kolagénových vlákien. Samotný vitamín C takisto pôsobí proti vráskam a pomáha udržiavať mladistvý vzhľad pokožky. Navyše má výborné antioxidačné vlastnosti, ktoré chránia pokožku pred vplyvom vonkajšieho prostredia, čiže pred znečistením a slnečným žiarením. Používa sa aj pri liečbe akné, pretože redukuje zápalové procesy, a tým úspešne potláča jeho prejavy. Redukciou melanínu, pomáha pri odstraňovaní pigmentových škvŕn.

Kyselina hyalurónová – nachádza sa najmä v pokožke, v kĺboch, vo vlasoch, ale aj v sklovci oka. Telo si ju produkuje prirodzene a podobne ako pri kolagéne, jej produkcia vekom klesá, čo tiež prispieva k viditeľnejším prejavom starnutia. V princípe to funguje tak, že kyselina hyalurónová má schopnosť na seba naväzovať obrovské množstvá vody, čím vytvára gél. Takto kyselina hyalurónová zásobuje a vyživuje kolagén vodou, čím ho udržiava vlhký a elastický. To zabezpečuje regeneráciu, elasticitu a pružnosť pokožky, ale pomáha aj pri liečbe artritídy alebo bolesti kĺbov, pri únave alebo syndróme suchého oka. Tiež podporuje hojenie rán a jaziev (napr. pri akné) a zabraňuje vzniku strií.

face kolagenDrink

Vitamíny B – sú rozpustné vo vode, to znamená, že telo si ich neukladá a nadbytok sa vylúči močom. Majú veľký vplyv na fungovanie metabolizmu a nervového systému.

  • Biotín (vitamín B7) - má významný vplyv na kvalitu a zdravie pokožky, vlasov, nechtov. Pôsobí proti vypadávaniu vlasov a podporuje ich rast. Vďaka nemu sú vlasy husté a lesklé, nechty silné a pokožka zdravá. Zabraňuje vzniku akné vo forme zápalov, upchatých pórov a vyrážok. Veľmi dobre pôsobí na cievny systém, pomáha pri metabolizme tukov, cukrov a bielkovín, čím organizmu zabezpečuje dostatok energie. Ovplyvňuje činnosť nervového systému a stará sa o psychickú rovnováhu, pomáha pri depresiách, liečbe sklerózy multiplex, má priaznivý vplyv na pohlavné žľazy a pozitívne ovplyvňuje hladinu cukru v krvi. Počas tehotenstva má veľký vplyv na normálny rast embrya.
  • Kyselina pantoténová (známa aj ako vitamín B5, D – pantotenát vápenatý) - hovorí sa jej aj vitamín krásy, pretože má výborné účinky na pokožku a vlasy. Potláča tvorbu vrások a produkciu kožného mazu, čím zabraňuje vzniku kožného zápalu. Tým sa osvedčila pri liečbe akné. Pomáha tiež hojiť rany a jazvy. Má dôležitú úlohu pri metabolizme tukov, sacharidov a rôznych aminokyselín a pri syntéze mastných kyselín a cholesterolu. Podporuje správne fungovanie nervového systému, pomáha pri chronickej únave, migréne, nadmernom strese, podieľa na tvorbe hemoglobínu, preto je potrebná pri tvorbe červených krviniek.
  • Vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid) - z pohľadu fyzicky aktívnych ľudí a športovcov je vitamín B6 veľmi dôležitý pri metabolizme proteínov (premieňa bielkoviny na aminokyseliny a naopak), čím napomáha rastu a obnove svalového tkaniva, ale aj urýchľuje regeneráciu a zmierňuje únavu. Tým veľmi dobre pôsobí na psychiku počas fyzickej záťaže. Čo sa týka psychiky, veľmi pozitívne pôsobí aj pri depresiách a podporuje odolnosť voči stresu, sústredenie a schopnosť učiť sa. Udržiava zdravú pokožku, zabraňuje vzniku mastnej pleti, potláča tvorbu vyrážok a podráždenej pokožky. Zabraňuje vypadávaniu vlasov a tvorbe lupín. Má významnú úlohu pri metabolizme červených krviniek a vývoji kostry a zdravých zubov. Až 90 % vitamínu B6 sa v ľudskom tele nachádza vo svaloch. Zvyšok je v mozgu, obličkách, pečeni a slezine.
  • Vitamín B12 (metylkobalamín) - je dôležitý pre metabolizmus. Pomáha pri vstrebávaní železa a podporuje tvorbu karnitínu a príjem jódu. Pomáha pri depresiách a podporuje činnosť imunitného systému. Navyše pomáha udržiavať zdravú pokožku, nechty a vlasy. Je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek a fungovanie centrálneho nervového systému. Plní dôležitú funkciu pri metabolizme aminokyselín a syntéze nukleových kyselín.

 

Meď (Glukónan meďnatý) - okrem svojich početných zdravotných výhod, meď zohráva dôležitú úlohu aj v starostlivosti o pleť. Meď pomáha pri produkcii melanínu, ktorý je zodpovedný za farbu pokožky a vlasov. Meď pomáha pri tvorbe kolagénu a regenerácii pokožky a tiež zvyšuje účinky antioxidantov.

Kremík (Oxid kremičitý) - vplýva na metabolizmus  a stav vlasov a nechtov.  Kremík je potrebný v syntéze kolagénu, vplýva na štruktúru a regeneračné možnosti tkaniva. Pomáha udržovať vhodnú pružnosť a odolnosť pokožky, väziva, kostí a slizníc. Kremík je prítomný v kostiach, chrupavkách a zubnej sklovine.

AKCIA 60-dnovy program KolagenDrink Collagen 10 000 fish Liquid SK 1-2   AKCIA KolagenDrink Collagen 10 000 fish Liquid SK 1-2

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.