Lipozomálny glutatión (redukovaný, GSH) + dračie ovocie a mango, 250 ml

 
Novinka Zväčšiť
 • 1 z 3
 
Glutatión je životne dôležitý a veľmi silný endogénny antioxidant. Pri základných fyziologických reakciách slúži glutatión ako regulátor a kľúčový faktor. Lipozomálny glutatión ActiNovo dodáva glutatión priamo do distribučnej siete, kde funguje najefektívnejšie: do ľudskej krvi.
Lipozómálna technológia zabezpečí najvyššiu známu biodostupnosť aktívnej látky v ľudskom organizme. Účinné látky sú zapuzdrené v nanoskopicky malých lipozómoch a bezpečne dodávané cez tráviaci systém. Absorpcia sa tak môže zvýšiť až na 98% účinnej látky. Produkt má veľmi príjemnú chuť pitaya - dračie ovocie + mango na prírodnej báze. Extrakt rakytníka, ako konzervant a balenie v sklenenej fľaške zaručuje 100 % prírodný a ekologický produkt.
 
Výživový doplnok s príchuťou pitaya - dračie ovocie + mango, 250 ml (25 dňové balenie).
Denná dávka: 10 ml 
Dostupnosť Skladom - odosielame ihneď
€28,95    
Kód tovaru 407
Značka ActiNovo
Kategória E-shop
Záruka 1 rok
 
kolagendrink.sk glutathion lista
 
Glutatión je najsilnejší antioxidant[1], ktorý si telo dokáže vytvárať samo a telo ho recykluje. Ak nastane príliš silná toxikácia[2] organizmu, táto funkcia tela zlyháva. Glutatión je schopný zabrániť poškodeniu dôležitých bunkových zložiek spôsobeného voľnými radikálmi (viď poznámku pod čiarou) a ťažkými kovmi[3]. 
 
Vďaka našej strave obsahujúcej veľa nežiaducich látok, znečistenému životnému prostrediu, stresu, chemickým liekom a celkovo nesprávnemu životnému štýlu si telo nedokáže glutatión vytvárať v dostatočnom množstve. Vtedy je potrebné telu pomôcť a dodať mu ho.
 
Glutatión má svoju špecifickú vôňu, za ktorú vďačí sírnatej zložke vo svojom zložení. A práve síra pôsobí ako lapač nežiaducich látok nachádzajúcich sa v našom tele vrátane voľných radikálov, jedov a ťažkých kovov.
 
[1] antioxidant: látka, ktorá obmedzuje alebo znižuje množstvo voľných radikálov. Voľné radikály sú veľmi malé škodlivé častice. Tým, že sú voľné, chcú sa na niečo naviazať. Preto útočia na bunky, poškodzujú ich. Bunky sa následne rozlejú do svojho okolia a keďže v bunkách sú aj látky, ktoré spôsobujú rozklad, tak to poškodí okolité bunky. Takto začne zápalový proces. Voľné radikály dokážu poškodiť alebo vyradiť  z činnosti dôležité súčasti tela. Voľné radikály vznikajú najmä nesprávnou životosprávou (zlé stravovanie, málo pohybu, fajčenie...) alebo chemickým stresom zvonku (znečistené ovzdušie, žiarenie a ďalšie).
 
[2] toxikácia: po slovensky otrava. Toxický znamená jedovatý (toxikon bol jed, do ktorého sa namáčali šípy). Toxikácia organizmu nastane vtedy, keď sa do tela dostane príliš veľa škodlivých látok – napr. nesprávnou stravou, používaním chemikálií alebo prijímaním jedovatých chemických látok (napr. zo znečisteného ovzdušia atď.)
 
[3] ťažké kovy: veľmi jedovaté látky, ktoré sa radia medzi kovy. Pre človeka sú najškodlivejšie ortuť, kadmium, olovo. Z tela sa odbúravajú len veľmi ťažko.
 
Glutatión prispieva k:
 • zvyšovaniu energie
 • zlepšovaniu svalového napätia
 • detoxikácii pečene a ľadvín
 • zlepšeniu mentálneho sústredenia
 • zlepšeniu kvality spánku
 • zlepšeniu kvality pokožky
 • zlepšeniu metabolizmu všetkých buniek organizmu a zabraňuje tak ich predčasnému starnutiu
 • zvyšovaniu atletického výkonu
 • znižovaniu doby regenerácie po výkone
 • znižovaniu efektu stresu
 
Glutatión bojuje proti:  
 • starnutiu pokožky
 • rakovine
 • srdcovým chorobám
 • demencii
 • autizmu
 • Alzheimerovej chorobe
 • autoimunitným a zápalovým ochoreniam
 • cukrovke
 • ochoreniu pečene a ľadvín
 • Parkinsonovej chorobe

 

Ako fungujú lipozómy?
 
Lipozómy sa skladajú z fosfolipidov, ktoré sú stavebnými kameňmi našich buniek. Aktívne zložky  (vitamíny, minerály / rastliny, ako aj telu vlastné látky) sú zapuzdrené v lipozómoch a bezpečne transportované tráviacim systémom do organizmu. Len čo sa dostanú do tenkého čreva, pôsobia ako trójsky kôň. Črevo rozpoznáva „lipozómovú kapsulu“, ktorá prechádza s účinnou látkou priamo do krvi. Absorpciu aktívnej látky je tak možné zvýšiť až na 98%, pričom je možné dosiahnuť až 46-násobne vyššiu biologickú dostupnosť oproti bežným produktom.
 
Účinky užívania lipozomálnych produktov podľa vedeckých štúdií -  viac tu
 
science (4)

  

Vhodné pre
Výživový doplnok Lipozomálny glutatión je vhodný pre mužov aj ženy. Nie je vhodný pre deti. 
 
Dávkovanie a užívanie
Pred použitím fľašou potraste. Užívajte počas dňa 10 ml (to sú 2 čajové lyžičky) výživového doplnku. V prípade potreby zapite vodou.  Jedno balenie vydrží 25 dní pri každodennom užívaní.  
 
Upozornenie
Nevhodné pre deti. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. V prípade zdravotných ťažkostí, tehotenstva a dojčenia sa pred užívaním výživového doplnku poraďte s vašim lekárom. Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy. Neužívajte v prípade precitlivenosti na akúkoľvek zložku výrobku.
 
Neobsahuje GMO, lepok, sóju, vajcia, orechy, laktózu a žiadne iné hlavné alergény.
 
Skladovanie
Uchovávajte na suchom, tmavom a chladnom mieste. Po otvorení spotrebujte do 6 týždňov a skladujte v chladničke. Dátum spotreby je uvedený na obale. 
 
Zloženie
Purifikovaná voda, fosfolipidy (slnečnicový lecitín), xylitol, vitamín C (kyselina L-askorbová), extrakt z rakytníka (Hippophae rhamnoides) ako prírodný konzervant, L-glutatión (redukovaný), príchuť pitaya - dračie ovocie + mango, glykozidy steviolu.
 
Zložka ODD (10 ml)  *RVH
Vitamín C (kyselina L-askorbová) 700 mg 875 %
Glutatión 400 mg **
*Referenčná výživová hodnota (RVH) v zmysle Nariadenia EÚ č.1169/2011
** RVH nie je stanovená
ODD - odporúčaná denná dávka
 
Glutathion_Plus_Clock_EN
 
Úrad verejného zdravotníctva SR, číslo spisu VD/2280/2021: Lipozomálny glutatión, tekutina - roztok.
 

Vyrobené v Nemecku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.